Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNextendLibrary has a deprecated constructor in /customers/6/6/8/vilhelminamissionskyrka.se/httpd.www/plugins/system/nextendlibrary/nextendlibrary.php on line 10 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /customers/6/6/8/vilhelminamissionskyrka.se/httpd.www/plugins/system/nextendlibrary/nextendlibrary.php:10) in /customers/6/6/8/vilhelminamissionskyrka.se/httpd.www/libraries/joomla/input/cookie.php on line 94 Öppen tider som var under sommaren
Start
Logga in

Logga in

Användarnamn *
Lösenord *
Kom ihåg mig
Bild icke tillgänglig

direkt på hemsidan

Här på Vilhelmina Missionskyrkas hemsida kan du läsa Bibeln, jämföra bibelöversättningar och prenumerera på bibelläsningsplaner.

Dagens vers

Ingen annan frestelse har drabbat er än vad människor får möta. Gud är trofast, han skall inte tillåta att ni frestas över er förmåga, utan när frestelsen kommer, skall han också bereda en utväg, så att ni kan härda ut.

Nu på måndag den 19 juli så öppnar vi Sommargården för sommaren.
Vi kommer att ha öppet mellan den 19 juli till 27 juli kl 12:00-20:00.
Ni alla är väldigt varmt välkomna ut köpa fika och umgås på gården. Kanske kan man ta ett dopp i sjön någon dag då det är varmt i vattnet.

Vi kommer även att har tre kvällar på Sommargården som man kan komma ut för att ha gemenskap och trevligt tillsammans.
Datumen är: 20 juli, 27 juli och 10 augusti alla från kl 20:00

 

Dessutom denna sommar så har församlingen anställt en sommarpastor som kommer jobba från och med 15 juli till 15 augusti. Moa Nilsson Forsén är det som är sommarpastor och prövar på hur arbetet i en församling kan se ut på sommaren medan hon har sommarlov från sin utbilding till pastor. Henne kan ni träffa på Sommargården när det är öppet eller när hon predikar under tre söndagar 24 juli, 7 augusti och 14 augusti.

 

Vi önskar er varmt välkomna till oss i sommar.

Aktuellt

Inga händelser

sommargarden

bibeln

kontakt